Zamkną kasy na dworcach

Od grudnia 2009 PKP S.A. próbowały porozumieć się z przewoźnikiem Przewozy Regionalne co do spłaty zadłużenia. Mimo osiągnięcia wstępnego porozumienia pod koniec lutego przewoźnik wycofał się z wcześniejszych ustaleń i zanegował tym sens dalszych negocjacji. Oznacza, to że od marca Przewozy Regionalne korzystają z kas na dworcach kolejowych bez stosownych umów. W konsekwencji własnych decyzji w ciągu kilku miesięcy spółka będzie zwalniać zajmowane bezumownie kasy na dworcach.

Zmusza to PKP S.A. do zamknięcia z końcem marca 2010 roku kas Przewozów Regionalnych na największych dworcach kolejowych w Polsce.
 
Aby umożliwić pasażerom zakup biletów na tych dworcach PKP S.A. zamknie kasy Przewozów Regionalnych tylko na tych dworcach na których działają kasy innych przewoźników, np. PKP Intercity czy Kolei Mazowieckich. W kasach tych przewoźników można bez dodatkowych opłat kupić bilet spółki Przewozy Regionalne.

Polskie Koleje Państwowe S.A. kierując się interesem pasażerów na dworcach proponują Przewozom Regionalnym prowadzenie kas przez innych przewoźników.

„Spółka Przewozy Regionalne, będzie, w konsekwencji swoich decyzji, opuszczać kasy na dworcach kolejowych. Chcemy zapewnić naszym klientom na dworcach możliwość dalszej obsługi pasażerów, dlatego będziemy zapraszać w miejsca wykorzystywane przez Przewozy Regionalne innych przewoźników.” – mówi Jacek Prześluga – Członek Zarządu PKP S.A. odpowiedzialny za dworce kolejowe. Zwracamy się ofertą do innych przewoźników kolejowych, Kolei Dolnośląskich, Kolei Mazowieckich, Arrivy PCC, Kolei Wielkopolskich, również do samorządów województw, na prowadzenie wspólne z PKP S.A. kas na dworcach opuszczonych przez Przewozy Regionalne. To ogromna szansa dla innych, niezależnych przewoźników kolejowych – dodaje.

Obecnie na 990 dworcach kolejowych działa ponad 1 100 kas spółki Przewozy Regionalne, 370 kas PKP Intercity oraz kilkadziesiąt kas innych przewoźników. Na ok. 100 dworcach kolejowych działają kasy kilku przewoźników jednocześnie. Na pozostałych ponad 800 dworcach kasy prowadzi tylko jeden przewoźnik – Przewozy Regionalne.
PKP S.A./red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *