Czy pojazd specjalny o przeznaczeniu pogrzebowym będzie mógł zawsze korzystać z pełnego odliczenie VAT?

Wymagania te zostały określone w § 4 pkt 1 rozporządzenia z dnia 27 grudnia 2007 r. Ministra Zdrowia w sprawie wydawania pozwoleń i zaświadczeń na przewóz zwłok i szczątków ludzkich (Dz. U. Nr 249, poz. 1866). Mianowicie, pojazd taki, będzie musiał być oznaczony w taki sposób, który wskazuje na jego przeznaczenie, a oznaczenie pojazdu musi być trwałe. Ponadto pojazd taki musi spełniać określone warunki dotyczące umieszczenia i przewozu zwłok.
Źródło:

  • Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie pojazdów samochodowych uznawanych za wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej podatnika (Projekt z dnia 11 marca 2014 r.)
  • Rozporządzenie z dnia 27 grudnia 2007 r. Ministra Zdrowia w sprawie wydawania pozwoleń i zaświadczeń na przewóz zwłok i szczątków ludzkich (Dz. U. Nr 249, poz. 1866)
Adrian Bogusławski – prawnik, redaktor TaxFin.pl
 
Publikacja ma charakter jedynie informacyjny. Jednocześnie  w przypadku publikacji, w której źródłem jest interpretacja indywidualna, należy pamiętać, że interpretacja indywidualna dotyczy jedynie  podmiotów  wskazanych w interpretacji i to w konkretnym, wskazanym w przedmiotowej interpretacji, przypadku.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *