Polityka gospodarcza Polski podczas kryzysu nagrodzona po raz kolejny

Wedle zasad ustanowionych przez Euro Week, dyskutowana  nagroda przyznawana jest przez partycypantów rynku- w tym przypadku są to banki. Oddają one swoje głosy na pożyczkobiorców, którzy w ich opinii w ciągu ostatniego roku realizowali najskuteczniejszą politykę pożyczkową na rynkach międzynarodowych.

W 2010 r. Polska przekazała na rynki zagraniczne obligacje nominowane w euro: 15-letnie na sumę 3 mld EUR, 7-letnie o wartości 1.25 mld EUR oraz obligacje nominowane we frankach szwajcarskich 4-letnie, na kwotę 475 mln CHF.

EuroWeek jest doskonałym źródłem rzetelnych informacji dotyczących światowych rynków kapitałowych. Magazyn publikowany w każdym tygodniu w Londynie, zawiera mnóstwo danych, analiz i opinii o transakcjach, firmach i decydentach najbardziej dynamicznych i konkurencyjnych rynków finansowych.

W ubiegłych miesiącach realizowana przez ministra finansów Jacka Rostowskiego polityka gospodarcza w czasach kryzysu, została zauważona m.in. przez serwis Emerging Markets, miesięcznik The Warsaw Voice i renomowany magazyn The Banker, który określił ministra finansów Polski najlepszym ministrem finansów w Europie w 2009 r.

MF/red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *