Dalej MSSF wskazuje, iż jeżeli określone kwoty są uwzględniane w wycenie wyników segmentu, który jest kontrolowany przez kierownictwo, lub są mu w inny sposób regularnie przedstawiane, to jednostka ujawnia również następujące informacje na temat każdego segmentu sprawozdawczego:
a) przychody od klientów zewnętrznych;
b) przychody z transakcji z innymi segmentami działalności tej samej jednostki;
c) przychody z tytułu odsetek;
d) wydatki z tytułu odsetek;
e) deprecjacja i amortyzacja;
f) istotne pozycje przychodów i wydatków ujawnione zgodnie z wymogami MSR 1 Prezentacja sprawozdania finansowego;
g) udział jednostki w zysku lub stracie jednostek stowarzyszonych i wspólnych przedsięwzięć, obliczony według metody praw własności;
h) wydatek lub dochód z tytułu podatku dochodowego; oraz
i) istotne pozycje niepieniężne inne niż deprecjacja i amortyzacja.
Powyższych ujawnień należy dokonać nawet wtedy gdy te informacje nie są uwzględniane w wycenie wyników segmentu.
Jednostka przedstawia dalej w sprawozdaniu przychody z tytułu odsetek odrębnie od wydatków z tytułu odsetek dla każdego segmentu sprawozdawczego, chyba że większość przychodów segmentu pochodzi z odsetek i kierownictwo, oceniając wyniki segmentu i podejmując decyzje o alokacji zasobów w segmencie, opiera się przede wszystkim na przychodach netto z tytułu odsetek. Jeśli taka sytuacja ma miejsce, to jednostka może przedstawić w sprawozdaniu przychody netto z tytułu odsetek danego segmentu oraz poinformować, że tak zrobiła.
Podstawa prawna
Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1126/2008 z dnia 3 listopada 2008 r. przyjmujące określone międzynarodowe standardy rachunkowości zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 1606/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady. Tekst mający znaczenie dla EOG Dziennik Urzędowy L 320, 29/11/2008 P. 0001 – 0481.