Zasada ta została rozszerzona na inne osoby, które podlegają bezpośrednio członkowi zarządu albo likwidatorowi. Zasada ta stosuje się odpowiednio do członków zarządu i likwidatorów spółki zależnej, powodując iż nie mogą oni piastować stanowiska członka rady nadzorczej spółki dominującej. Nie dotyczy to natomiast funkcji członka rady nadzorczej spółki zależnej, przez osoby piastujące funkcje wskazane w art. 387 § 1 KSH w organach spółki dominującej.
Przyjąć należy, że właśnie w strukturach holdingowych, gdy chodzi o nadzór nad spółką zależną, udział osób ze spółki dominującej w organie nadzoru lub kontroli spółek zależnych jest zwykle wręcz pożądany . Należy także jednoznacznie wskazać, iż w obecnie obowiązującym stanie prawnym spod zakazu zawartego w art. 387 § 3 KSH zostali wyłączeni członkowie rady nadzorczej i komisji rewizyjnej spółki zależnej.
W związku z powyższym należy jednoznacznie wskazać, iż na gruncie prawa polskiego wyłączona jest sytuacja, w której członek zarządu lub likwidator Spółki Zależnej pełni jednocześnie funkcję członka rady nadzorczej spółki dominującej. Łączenie funkcji członka organów spółki dominującej i spółek zależnych w innym zakresie jest dozwolone, a w szczególności członek zarządu spółki dominującej może pełnić funkcję członka zarówno zarządu, jak i rady nadzorczej spółki zależnej.
Powyższe zasady ograniczające łączenie niektórych stanowisk w ramach holdingu, wynikające z przepisów prawa polskiego, znajdą w pełni zastosowanie przy konfigurowaniu składu organów spółki dominującej i uwzględnianiu wpływu, jaki na tę konfigurację posiadają składy osobowe organów spółek zależnych. Należy ponadto wskazać, iż dodatkowe ograniczenia mogą w ramach grupy kapitałowej wynikać z prawa obowiązującego zagraniczne spółki zależne.