Wakacje kredytowe 2024

Wakacje kredytowe 2024.

Projekt ustawy przedłużającej wakacje kredytowe na rok 2024 będzie procedowany przez rząd. Premier Mateusz Morawiecki wpisał go do harmonogramu kolejnego posiedzenia – przekazał w czwartek Piotr Müller.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało w czwartek na platformie X o wakacjach kredytowych: Przygotowujemy ustawę, Ministerstwo Finansów również nad tym mocno pracuje. Na najbliższej Radzie Ministrów we wtorek chcemy przedłożyć gotowy projekt ustawy, bo wiemy, że to rozwiązanie jest bardzo potrzebne.

„Stopy procentowe nie spadły aż tak mocno, żeby można było dziś zrezygnować z wakacji kredytowych. To konieczne rozwiązanie. W ustawie zaproponujemy kryteria, ale większość osób, które skorzystało już z rozwiązania, będzie mogła z niego nadal skorzystać” – poinformowano.

Ustawa o pomocy kredytobiorcom weszła w życie w lipcu 2022 r. Wprowadziła ona tzw. wakacje kredytowe, czyli możliwość zawieszenia spłaty rat kredytu mieszkaniowego w złotych przez cztery miesiące w 2022 r. i cztery miesiące w 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *