Jednakże może w tym wypadku uznać nieobecność pracownika jako nieobecność usprawiedliwioną i niepłatną. W tym wypadku pracownik nie musi odpracowywać tej nieobecności. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku zatrudniania pracowników o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności. W tym wypadku należy odnieść się do ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2008 r., Nr 14, poz. 92 ze zm.).
Źródło:
- Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2008 r., Nr 14, poz. 92 ze zm.).
- Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (Dz. U. z 1996 r., Nr 60, poz. 281)
Adrian Bogusławski – prawnik, redaktor TaxFin.pl
Publikacja ma charakter jedynie informacyjny. Jednocześnie w przypadku publikacji, w której źródłem jest interpretacja indywidualna, należy pamiętać, że interpretacja indywidualna dotyczy jedynie podmiotów wskazanych w interpretacji i to w konkretnym, wskazanym w przedmiotowej interpretacji, przypadku.