Ministerstwo Finansów opublikowało projekt Przewodnika do estońskiego CIT

Nowa, nieznana dotąd w polskim systemie podatkowym regulacja ryczałtu od dochodu spółek kapitałowych (tzw. estoński CIT) została wprowadzona nowelizacją z 28 listopada 2020 r. ustawy o CIT oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r. poz. 2122). Zacznie ona obowiązywać począwszy od 1 stycznia 2021 r. Estoński CIT dotyczyć będzie tylko spółek kapitałowych (sp. z o.o. i s.a.) Spółka, która zdecyduje się na stosowanie ryczałtu, będzie obowiązana do zapłaty podatku dochodowego dopiero w momencie wypłaty zysku. 

Resort finansów ogłosił konsultacje nad projektem, w ramach których do 17 grudnia 2020 r. można zgłaszać swoje uwagi pod adresem: estonskicitkonsultacje@mf.gov.pl

Finalna wersja Przewodnika do estońskiego CIT zostanie wydana w formie Objaśnień podatkowych. Oznacza to, że postępowanie podatników zgodne z treścią Przewodnika będzie korzystać z ochrony na takich zasadach, na których jest przyznawana przez indywidualne interpretacje podatkowe. 

Projekt Przewodnika został udostępniony na stronie Ministerstwa Finansów (pod poniższym linkiem):

https://www.gov.pl/web/finanse/konsultacje-podatkowe—estonski-cit


ADN Podatki oferuje rozwiązania prawno-podatkowe, które sprawdzają się w praktyce i pomagają efektywniej prowadzić biznes.
Zapraszamy! ✆ (22) 208 28 88 biuro@adn.pl www.adnpodatki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *