W sieci – czyli słów kilka o uldze internetowej

Myślę, że nie zdradzę Państwu zbyt wiele, jeśli ujawnię, że w moim przypadku chodziło o ulgę internetową.
Skorzystać z ulgi internetowej może osoba, która poniosła wydatki na Internet oraz może je udokumentować. Istotne jest, że w przypadku, gdy skorzystaliśmy z ulgi w 2012 r., możemy skorzystać z niej tylko jeszcze w 2013. Ustawodawca dopuścił bowiem, skorzystanie z tej ulgi jedynie w okresie dwóch następujących po sobie lat. Ponadto osoba nie mogła korzystać z tej ulgi w latach poprzednich. Wyobraźmy sobie zatem, że osoba skorzystała z ulgi w 2012 r. i zamierza skorzystać z niej w 2013. Ulga internetowa będzie w tym wypadku możliwa, jeżeli w poprzednich latach, czyli w 2011, 2010…osoba ta nie korzystała z tej ulgi.
Ważne jest też, że przez wydatki na użytkowanie Internetu rozumiane są nie tylko wydatki wynikające z korzystania z Internetu w domu. Dotyczy to również wydatków ponoszonych w związku ze skorzystaniem z Internetu w kawiarence internetowej, czy też z usługi Internetu bezprzewodowego.
Źródło:

  • Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361 ze zm.)
Adrian Bogusławski – prawnik, redaktor TaxFin.pl
 
Publikacja ma charakter jedynie informacyjny. Jednocześnie  w przypadku publikacji, w której źródłem jest interpretacja indywidualna, należy pamiętać, że interpretacja indywidualna dotyczy jedynie  podmiotów  wskazanych w interpretacji i to w konkretnym, wskazanym w przedmiotowej interpretacji, przypadku.      

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *