Do wprowadzenia natychmiast podatek kościelny

– W Polsce jedną z wielu rzeczy do zrobienia natychmiast jest wprowadzenie ogólnopolskiego podatku kościelnego, czyli spójnego systemu finansowania kościołów i związków wyznaniowych – stwierdził w Wirtualnej Polsce ks. prof. Andrzej Kobyliński z Uniwersytetu Stefana Wyszyńskiego.

Pieniądze przekazywane z budżetu państwa do Kościoła od lat budzą duże emocje. Fundusz Kościelny z roku na rok jest coraz wyższy, wielomilionowe dotacje dla organizacji kościelnych przekazuj praktycznie wszystkie ministerstwa. – Warto to uporządkować, inaczej będziemy mieć kabaret – tak ks. prof. Andrzej Kobyliński odniósł się do możliwości wprowadzenia w Polsce podatku kościelnego nałożonego na wiernych.

Podatek kościelny. Ks. Kobyliński: istotną kwestią są pieniądze Ks. Kobyliński wypowiedział się na temat możliwego wprowadzenia podatku kościelnego, zapowiadanego przez liderów partii opozycyjnych. Gość programu „Newsroom” odniósł się do tych zamiarów w sposób ostrożny, wskazując, że nie do końca znane są intencje w tej sprawie.

Przyznał że zmiany są potrzebne, a on sam jest gorącym orędownikiem wprowadzenia podatku kościelnego, o który ma już walczyć od dwóch dekad.

– Nie ma idealnego modelu zarządzania kościołem. Natomiast istotną kwestią są pieniądze. W Polsce jedną z wielu rzeczy do zrobienia natychmiast jest wprowadzenie ogólnopolskiego podatku kościelnego, czyli spójnego systemu finansowania kościołów i związków wyznaniowych. Mówię o tym od 20 lat i mamy kompletną ciszę. Dlatego nie widzę szans na to, by w końcu coś w tej sprawie miało ulec zmianie – stwierdził ks. prof. Andrzej Kobyliński.

Źródło: Radio Zet

Webinar podatkowy


ADN Podatki oferuje rozwiązania prawno-podatkowe, które sprawdzają się w praktyce i pomagają efektywniej prowadzić biznes.
Zapraszamy! ✆ 517 263 211 biuro@adnpodatki.pl www.adnpodatki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *