Kampania Ministerstwa Finansów pod hasłem „3xP: prosty, przyjazny i przejrzysty system podatkowy”

Resort finansów poprowadzi panel „3xP w praktyce – podatkowe udogodnienia dla firm”. Panel jest częścią cyklu konferencji informacyjnych dla mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich firm pod hasłem „Prawo do przedsiębiorczości”.

Przedmiotem kampanii jest Konstytucja Biznesu razem z pakietem „100 zmian dla firm” oraz rozwiązaniami, które mają rozszerzyć zachęty inwestycyjne na terenie całej Polski i stworzyć spójny system wspierania przedsiębiorczości. W zakresie prawa podatkowego zmiany mają mieć charakter kulturowy, który zakłada wdrożenie filozofii 3xP, czyli na prosty, przejrzysty i przyjazny system podatkowy. To otwiera nowy, ważny rozdział w relacji administracji z podatnikami” – podkreśla minister finansów Teresa Czerwińska.

Cykl rozpoczęła konferencja w Koszalinie i w Ostrowie Wielkopolskim. Kolejne spotkanie odbędzie się w Chełmie (4 czerwca). Na najbliższe miesiące zaplanowano ich w sumie kilkadziesiąt. Spotkania będą w miastach powiatowych i wojewódzkich w całej Polsce.

Konferencjom będą towarzyszyć strefy informacyjne, gdzie do dyspozycji uczestników będą eksperci z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Urzędu Zamówień Publicznych.

Organizatorami wydarzenia są Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Ministerstwo Finansów, jako partner przedsięwzięcia, serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniach.

Szczegółowe informacje o konferencjach znajdziesz na stronie prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *