Nowe terminy rozliczania podatków

Będzie więcej czasu na rozliczenie PIT dla przedsiębiorców. Ryczałtowcy, którzy dotąd roczny PIT rozliczali w terminie do końca lutego, będą mogli przekazać dokumenty skarbówce do 20 kwietnia – informuje „Puls Biznesu”. To efekt rewolucji podatkowej, którą wprowadzi nowy Polski Ład.

Polski Ład w nowym wydaniu już w lipcu bieżącego roku wprowadzi kolejną rewolucję podatkową dla przedsiębiorców. Ryczałtowcy będą mieli więcej czasu na rozliczenie się ze skarbówką.

PIT za 2022 rok. Nowe terminy rozliczeń

PIT 28 to formularz, który ryczałtowcy przekazywali skarbówce zwykle do końca lutego. Za pośrednictwem tego druku rozliczyć można także przychód z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, jeżeli umowy te nie są zawierane w ramach prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej. Formularz ten służy także do rozliczenie się ze skarbówką z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych pochodzących z własnych upraw, hodowli lub chowu w ramach rolniczego handlu detalicznego.

O tym samym terminie musieli pamiętać przedsiębiorcy działający w ramach przedsiębiorstwa w spadku, którzy rozliczają się za pośrednictwem formularza PIT-28S.

Milionowe nagrody za Polski Ład? „Szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej”

Jak podaje „Puls Biznesu”, nowy Polski Ład, który ma wejść w życie w lipcu bieżącego roku, zmieni terminy rozliczeń ze skarbówką. Ryczałtowcy przekazujący fiskusowi PIT-28 lub PIT-28S będą mieli czas do 20 kwietnia na rozliczenia. Termin ten dotyczyć będzie zeznań składanych za 2022 rok.

Co więcej, prowadzący działalność gospodarczą będą mogli w trakcie roku podatkowego zdecydować, na jakich zasadach będą opodatkowani. Zmiana formy opodatkowania w bieżącym roku przysługiwać będzie jednak wyłącznie ryczałtowcom i osobom rozliczającym liniowy PIT.  „Poza tym będą oni mogli przejść wyłącznie na zasady ogólne” – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

Źródło: Puls Biznesu, Radio Zet

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Polskim Ładzie, zapisz się na szkolenie

ADN Podatki oferuje rozwiązania prawno-podatkowe, które sprawdzają się w praktyce i pomagają efektywniej prowadzić biznes.
Zapraszamy! ✆ 517 263 211 biuro@adnpodatki.pl www.adnpodatki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *