Ranking ,,najprzyjaźniejszych” organów fiskusa

Pod patronatem MF odbył się kolejny Ranking Urzędów Skarbowych i Izb Administracji Skarbowej Dziennika Gazety Prawnej.

Jak wynika z  XIV już edycji plebiscytu, w klasyfikacji małych urzędów skarbowych najlepszy okazał się Urząd Skarbowy w Kamiennej Górze, który został najwyżej oceniony w klasyfikacji generalnej i okazał się najskuteczniejszym małym urzędem. Najbardziej efektywny mały urząd to Urząd Skarbowy w Mońkach.

W grupie średnich urzędów skarbowych w klasyfikacji generalnej zwyciężył Urząd Skarbowy w Jaworznie, który najwyżej oceniono również w kategorii efektywność. Z kolei najskuteczniejszym średnim urzędem okazał się Pierwszy Urząd Skarbowy w Zielonej Górze.

Wśród dużych urzędów skarbowych w klasyfikacji generalnej wygrał Urząd Skarbowy  Warszawa-Bielany. W kategorii efektywność nagrodzono Urząd Skarbowy w Wołominie, a w kategorii skuteczność Pierwszy Urząd Skarbowy Warszawa-Śródmieście.

Nagrody dla wyspecjalizowanych urzędów skarbowych przyznano: Pierwszemu Mazowieckiemu Urzędowi Skarbowemu w Warszawie (pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej) oraz  Łódzkiemu Urzędowi Skarbowemu w Łodzi (w kategorii efektywność) i Drugiemu  Mazowieckiemu Urzędowi Skarbowemu w Warszawie (w kategorii skuteczność).

Oceniono w tegorocznym plebiscycie także 16 izb administracji skarbowej – w klasyfikacji generalnej oraz w kategorii efektywność nagrodzono Izbę Administracji Skarbowej w Białymstoku, a najskuteczniejszą izbą okazała się Izba Administracji Skarbowej w Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *