W jaki czasie podróżny może odstąpić od umowy przewozu?

Odstąpienie od umowy przewozu, polegające najczęściej na zwrocie biletu, jest możliwe, zgodnie z art. 17 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. – Prawo przewozowe (Dz. U. z 2012 r., poz. 1173 ze zm.), przed rozpoczęciem podróży. Ewentualnie w przypadku rozpoczęcia podróży, podróżny może zmienić lub odstąpić w danym zakresie z umowy przewozu, w miejscu zatrzymania się danego środka transportu, na drodze przewozu. Należy jednak pamiętać, że regulaminy wewnętrzne danych przewoźników mogą doprecyzowywać okres, w którym należy dokonać zwrotu biletu.
Źródło:

  • Ustawa z dnia 15 listopada 1984 r. – Prawo przewozowe (Dz. U. z 2012 r., poz. 1173 ze zm.)
Adrian Bogusławski – prawnik, redaktor TaxFin.pl
 
Publikacja ma charakter jedynie informacyjny. Jednocześnie  w przypadku publikacji, w której źródłem jest interpretacja indywidualna, należy pamiętać, że interpretacja indywidualna dotyczy jedynie  podmiotów  wskazanych w interpretacji i to w konkretnym, wskazanym w przedmiotowej interpretacji, przypadku.    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *