Współpraca z Brazylią w sprawie oszustw podatkowych

Brazylia jest kolejnym krajem, z którym podjęto ścisłą współpracę w zakresie zwalczania oszustw podatkowych. To jeden z najważniejszych partnerów gospodarczych Polski w Ameryce Łacińskiej. 

Podpisanie umowy z Brazylią w sprawie eliminowania podwójnego opodatkowania oraz zapobiegania uchylaniu się i unikaniu opodatkowania to jeden z istotnych elementów uszczelniania systemów podatkowych obydwu państw.

W Nowym Jorku podpisana została Umowa między Polską a Brazylią. Dotyczy ona eliminowania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu. Dodatku zapobiega uchylaniu się i unikaniu opodatkowania wraz z Protokołem do tej Umowy. To pierwsza tego typu umowa w relacjach polsko – brazylijskich.

Umowa uwzględnia polską politykę w zakresie zwalczania oszustw podatkowych polegającą na ograniczeniu możliwości wykorzystywania umów w sprawie eliminowania podwójnego opodatkowania w agresywnym planowaniu podatkowym.

Podpisanie umowy jest ważnym elementem współpracy gospodarczej z Brazylią, która jest najważniejszym partnerem gospodarczym Polski w Ameryce Łacińskiej.

Źródło: Ministerstwo Finansów

Webinar podatkowy


ADN Podatki oferuje rozwiązania prawno-podatkowe, które sprawdzają się w praktyce i pomagają efektywniej prowadzić biznes.
Zapraszamy! ✆ 517 263 211 biuro@adnpodatki.pl www.adnpodatki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *