Zapowiedź zmiany podatku CIT

Ministerstwo Finansów przedstawi w ciągu 1/2 tygodni projekt zmian w CIT. Zapowiedział to wiceminister Artur Soboń podczas VI Kongresu Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan.

Podczas rozpoczynającego się we wtorek kongresu przedstawiciele rządu, przedsiębiorców i eksperci będą dyskutować m.in. na temat skutków Polskiego Ładu oraz ewentualnych zmian przepisów.

Wiceminister finansów Artur Soboń zapowiedział, że w ciągu jednego–dwóch tygodni MF przedstawi projekt zmian w ustawie o CIT, dotyczący podatku minimalnego. Z wypowiedzi wiceministra wynika, że resort zamierza odejść od kryterium rentowności 1 proc. w kierunku kryterium „płatności pasywnych”.

– Nie planujemy żadnej rewolucji, nie będziemy eksperymentować – zapowiedział Soboń.

Według Macieja Wituckiego, prezydenta Konfederacji Lewiatan, jesteśmy teraz w momencie przełomowym – Mamy nadzieje, że nie zostaną zaprzepaszczone wszystkie dobre zmiany, które pojawiły się po konsultacjach społecznych – powiedział.

Przewodniczący Rady Podatkowej Lewiatana Andrzej Nikończyk podkreślił, że celem kongresu jest dyskusja o lepszych rozwiązaniach na przyszłość.

Źródło: Rzeczpospolita

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapisz się na webinar

ADN Podatki oferuje rozwiązania prawno-podatkowe, które sprawdzają się w praktyce i pomagają efektywniej prowadzić biznes.
Zapraszamy! ✆ 517 263 211 biuro@adnpodatki.pl www.adnpodatki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *