Został jeszcze tydzień na złożenie PIT

Ministerstwo Finansów przypomina, że termin złożenia rocznej deklaracji upływa 30 kwietnia. Do zakończenia rozliczeń został jeszcze tydzień.
Do 23 kwietnia przesłano już ponad 9,2 mln rocznych zeznań podatkowych przez internet. To prawie 1,4 mln więcej niż w tym samym dniu w 2017 r. W ostatnim tygodniu kwietnia osoby, które nie rozliczyły jeszcze podatku, będą mogły skorzystać z:
dyżuru telefonicznego 26 kwietnia.
Specjaliści z Ministerstwa Finansów będą pomagać w rozliczeniu rocznych deklaracji podatkowych. Eksperci odpowiedzą na pytania z kilku zakresów, m. in. dotyczące ulg podatkowych czy opodatkowania dochodów uzyskanych za granicą,
wydłużonych godzin pracy w urzędach skarbowych 26 i 27 kwietnia.

Ministerstwo zachęca również do skorzystania z PFR (ang. pre-filled tax return) to wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe, które przygotowuje dla ciebie urząd skarbowy.
We wstępnie wypełnionym zeznaniu PIT-37 lub PIT-38 za rok 2017 wpisane są przychody, koszty uzyskania przychodów i składki na ubezpieczenia, wykazane w informacjach złożonych przez twojego pracodawcę.
Do tej pory złożono już 9 237 326 deklaracji przesłanych przez internet. Statystyka obejmuje elektroniczne formularze PIT-28, 36, 36L, 37, 38, 39 zarówno z kwalifikowanym podpisem, jak i bez niego.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.szybkipit.pl i profilu na FB.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *