25 tysięcy nowych podatników w Krakowie

O prawie 25 tys. zwiększyła się liczba osób płacących podatki w Krakowie, dzięki temu do budżet miasta wpłynęło ok. 67 mln zł więcej.

Każda osoba, która odprowadza podatek, wnosi do miejskiego budżetu średnio 2691 zł (ta kwota nieco spadała z 2750 zł). Z udziału w podatku PIT miasto finansuje m.in. edukację, transport publiczny, rozbudowę dróg, zieleń i obiekty rekreacyjne, wydarzenia kulturalne.

Dziesięć lat temu, kiedy Kraków rozpoczynał kampanię zachęcającą do płacenia podatków w mieście robiło to 584 tys. osób, obecnie ponad 658 tys. Największy przyrost nastąpił po wprowadzeniu w 2018 roku Karty Krakowskiej, dzięki której podatnicy mają zniżki np. w komunikacji miejskiej, instytucjach kultury czy usługach świadczonych przez przedsiębiorców będących partnerami programu – jest ich obecnie ok. 130, a kartę posiada ponad 254 tys. osób.

Jak podkreślił wiceprezydent miasta Bogusław Kośmider miasto planowało, że w tej kadencji samorządu uda się zwiększyć liczbę podatników do 655 tys. – Mimo COVID-19 udało się ten plan wykonać i liczymy, że zyskamy jeszcze kilka – kilkanaście tysięcy więcej  – podkreślił Kośmider. – Widzimy znaczący powrót cudzoziemców do Krakowa, myślę, że do końca tego roku wrócimy do sytuacji sprzed pandemii, co jest dobrą prognozą – dodał.

Źródło: Portal Samorządowy


ADN Podatki oferuje rozwiązania prawno-podatkowe, które sprawdzają się w praktyce i pomagają efektywniej prowadzić biznes.
Zapraszamy! ✆ (22) 208 28 54 biuro@adn.pl www.adnpodatki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *