Wydany wyrok ma istotne znaczenie dla cen oferowanych przez dostawców sprzętu medycznego. Praktyka bowiem pokazuje, że umowy zawierane przez dostawców zazwyczaj obejmują zarówno fizyczne dostarczenie sprzętu jak i dokonanie jego instalacji. Ze względu na specyfikę dostarczanych sprzętów, bardzo często wymagane jest najpierw dokonanie niezbędnych prac adaptacyjnych, które obejmują zarówno takie czynności jak wzmocnienie stropów, przebudowę pomieszczeń, dostosowanie ich pod kątem bezpieczeństwa jak i prace wykończeniowe po zakończeniu instalacji np. malowanie ścian czy położenie podłogi. Ministerstwo Finansów stoi na stanowisku, iż zapłatę należy podzielić i dla ceny sprzętu zastosować stawkę 7% zaś dla prac adaptacyjnych stawkę 22% VAT.
Jednakże, Sąd w wydanym wyroku stwierdził, iż czynności związane z instalacją zakupionego sprzętu są niezbędne dla zapewnienia funkcjonalności i prawidłowego działania dostarczonego urządzenia medycznego. Wobec powyższego, dostawa sprzętu jest nierozerwalnie związana z jego instalacją i dokonaniem prac adaptacyjnych. W takiej sytuacji, ustalając właściwą stawkę VAT dla całego kompleksu czynności należy wziąć pod uwagę charakter czynności podstawowej. W tym wypadku będzie to zakup sprzętu medycznego, oprocentowany według stawki 7% VAT.
Na uwagę zasługuje fakt, iż jest to już drugi pozytywny wyrok w tej sprawie, poprzedni został wydany 7 kwietnia 2010 r. przez WSA w Warszawie (sygn. III SA/Wa 1803/09). Stanowisko prezentowane przez polskie sądy znajduje również potwierdzenie w orzecznictwie ETS m.in. w sprawie C-41/04 oraz C-349/96.