Im więcej jeździsz samochodem, tym więcej płacisz podatku

Holenderski rząd zaproponował, by od 2030 r. kierowcy płacili za przejechane kilometry. Obecny podatek za posiadanie samochodu zamieniłby się w podatek za korzystanie z pojazdu. Im więcej jeździsz, tym więcej płacisz.

Od 2030 r. kierowcy będą płacić podatek za ilość przejechanych kilometrów a nie stała, na sztywno ustalona kwotę za posiadanie samochodu, poinformował minister infrastruktury i gospodarki wodnej Mark Harbers. Rząd liczy na to, iż nowy podatek doprowadzi do mniejszej emisji zanieczyszczeń oraz zmniejszy liczbę korków na holenderskich drogach – informuje portal nu.nl.

Obecnie właściciele samochodów płacą co roku stały podatek za posiadanie samochodu. Oznacza to, że ktoś, kto rzadko jeździ swoim samochodem, płaci tyle samo, co ktoś, kto jeździ codziennie. Teraz rząd zdecydował, że „im więcej jeździsz od 2030 roku, tym więcej podatku zapłacisz” – pisze portal nu.nl. Program dotyczy samochodów osobowych i dostawczych.

Według dziennika „The Telegraaf”, wkrótce ministrowie Harbers oraz odpowiedzialny za finanse Marnix van Rij mają przedstawić więcej szczegółów nowego podatku. Według holenderskich mediów poparcie do zmiany podatku od samochodów jest duże.

Źródło: Rzeczpospolita

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapisz się na szkolenie


ADN Podatki oferuje rozwiązania prawno-podatkowe, które sprawdzają się w praktyce i pomagają efektywniej prowadzić biznes.
Zapraszamy! ✆ 517 263 211 biuro@adnpodatki.pl www.adnpodatki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *