KAS i Policja zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów w powiecie zielonogórskim.

Ministerstwo Finansów informuje o skutecznej akcji, funkcjonariuszy KAS i policjantów z CBŚP dotyczącej zabezpieczenia 3,6 mln szt. papierosów oraz tytoniu, komponentów i maszyny do ich produkcji. MF obliczył, że wprowadzenie na rynek takiej ilości papierosów naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości 4,6 mln zł. Zatrzymano cztery osoby.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Poznaniu pół roku temu zauważyli pojawiające się na rynku polskim papierosy pochodzące z niezidentyfikowanego, nielegalnego źródła. W wyniku drobiazgowej pracy odtworzyli trasy kolejnych transportów, w celu ustalenia lokalizacji miejsca produkcji nielegalnych papierosów.

Działania operacyjne zostały przeprowadzone 10 kwietnia. Funkcjonariusze KAS i policjanci CBŚP weszli do nielegalnej hali produkcyjnej w powiecie zielonogórskim i zatrzymali cztery osoby. W budynku znajdowała się kompletna linia do produkcji papierosów oraz urządzenia pomocnicze. Z ustaleń funkcjonariuszy KAS wynika, że maszyny były w stanie wyprodukować nawet dwa tysiące sztuk papierosów na minutę. Zabezpieczono także około 3,6 mln sztuk papierosów, ok. 650 kg tytoniu i odpadów produkcyjnych oraz komponenty do ich produkcji. Wprowadzenie na rynek zabezpieczonych papierosów naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości 4,6 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *