Konkurs na projekty badawcze

W Narodowym Banku Polskim funkcjonuje Komitet Badań Ekonomicznych, który zaprojektował – zatwierdzony przez władze NBP – Ramowy Program Badań Ekonomicznych (program aktualnie obowiązujący sięga do końca 2012 roku). Program ów pokazuje kierunki prac dla grup badaczy pracujących w Instytucie Ekonomicznym NBP. W celu dodatkowego wzmożenia prac badawczych w zakresach istotnych z punktu widzenia NBP, minimum raz w roku Komitet Badań Ekonomicznych rozpisuje konkurs na prace badawcze, otwarty dla badaczy NBP jak i dla badaczy z zewnątrz.

Dnia 9 sierpnia Narodowy Bank Polski otworzył II edycję tego konkursu. Według regulaminu powinni się zgłaszać „pracownicy naukowo-dydaktyczni, doktoranci i studenci wyższych uczelni jak również pracownicy instytutów naukowo-badawczych”. Termin wysyłania zgłoszeń upływa z dniem 30 września 2010 r., prace badawcze wyłonione w konkursie będą  natomiast zakończone do końca października 2011 roku.

Pierwsza edycja konkursu otwarta została na początku stycznia tego roku, a jej rozstrzygnięcie odbyło się w kwietniu. Wśród 44 zgłoszonych projektów do realizacji wybrano 15, w większości zgłoszonych przez osoby spoza NBP. Zwieńczeniem tych prac będą publikacje naukowe m.in. w periodykach naukowych NBP.
 

NBP/red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *