Ministerstwo Finansów informuje o dokonanej weryfikacja plików JPK_VAT za kwiecień i maj 2017 roku

Weryfikacji dokonano przy wykorzystaniu kompleksowego elektronicznego narzędzia ANALIZATOR_JPK, analiza dotyczyła złożonych za kwiecień i maj 2017 r. jednolitych plików kontrolnych JPK_VAT i wykazała niezgodności w części plików przesłanych Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej.

Dotyczyły one:

  1. rozbieżności w przekazanych plikach JPK_VAT i deklaracjach złożonych za ten sam okres,
  2. rozbieżności co do kwot transakcji wykazanych przez kontrahentów w plikach JPK_VAT,
  3. przypadków uwzględniania w plikach JPK_VAT zakupu faktur VAT wystawionych przez podmioty, które nie posiadają statusu czynnego podatnika w podatku od towarów i usług.

Jak informuje Ministerstwo, podatnicy otrzymali informacje za pośrednictwem poczty e-mail z adresu jpk.analizy@ds.mofnet.gov.pl lub wiadomości tekstowej SMS. Powiadomienia, opatrzone są podpisem „Ministerstwo Finansów, Departament Poboru Podatków” i mają zawierać prośbę o sprawdzenie składanych plików JPK_VAT i kontakt z właściwym urzędem skarbowym, aby wyjaśnić stwierdzone niezgodności i ewentualnie skorygować złożoną deklarację VAT lub plik JPK_VAT.

Jak dodaje MF, takie działania będą realizowane cyklicznie w sytuacji wystąpienia opisanych niezgodności w przesyłanych plikach JPK, bez uprzedniego zamieszczania kolejnych komunikatów o zamiarze ich podjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *