Od 1 lipca 2022 r. nowy wzór druku rejestracyjnego VAT-R

W związku z nowelizacją ustawy o VAT Ministerstwo Finansów przygotowało nowy wzór druku rejestracyjnego VAT-R. Zaktualizowany druk VAT-R wprowadza nowy rodzaj podatnika, jakim od 1 lipca będzie grupa VAT.

Od 1 lipca 2022 roku, za sprawą nowego projektu Ministerstwa Finansów, zacznie obowiązywać nowy wzór druku VAT-R. Celem zmian jest przystosowanie go do zmian podatkowych związanych z wprowadzeniem instytucji grup VAT.

Od 1 lipca druk VAT-R w wersji 16

Art. 96 ust. 3b ustawy o VAT nakłada na przedstawiciela grupy VAT obowiązek złożenia zgłoszenia rejestracyjnego, wraz z umową o utworzeniu grupy VAT w celu umożliwienia jej rejestracji jako podatnika VAT. Aby było to możliwe Ministerstwo Finansów dokonało aktualizacji druku, poprzez m.in. dodanie pola nr 11 – umożliwiającego wskazanie w formularzu, że dany podatnik jest grupą VAT. To jednak nie wszystko. W druku VAT-R zaktualizowano również pola 41-45 umożliwiające wskazanie w formularzu formy opodatkowania oraz okresu (miesiąc / kwartał), od którego wybiera się stosowanie tej opcji.

Od lipca obowiązującym drukiem VAT-R będzie zatem druk w wersji 16. Aktualnie obowiązujące druku można stosować wyłącznie do 31 lipca 2022 roku.

Źródło: PIT.pl

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapisz się na webinar

ADN Podatki oferuje rozwiązania prawno-podatkowe, które sprawdzają się w praktyce i pomagają efektywniej prowadzić biznes.
Zapraszamy! ✆ 517 263 211 biuro@adnpodatki.pl www.adnpodatki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *