Polscy biznesmeni w misji do Meksyku i Gwatemali

Program misji zawiera:

  • Seminarium biznesowe dotyczące możliwości kooperacji i prowadzenia działalności handlowej w Meksyku w ProMexico,
  • Polsko-Meksykańskie Forum Gospodarcze
  • Rozmowy handlowe z przedstawicielami meksykańskich przedsiębiorców zainteresowanych nawiązaniem kontaktów handlowych bądź konkretnymi formami współpracy z polskimi partnerami. Odbędą się one podczas spotkań w Konfederacji Krajowych Izb Handlu, Usług i Turystyki CONCANACO SERVYTUR, jak również zrzeszonymi w Meksykańskiej Radzie Handlu Zagranicznego (COMCE).

Partycypanci misji zwiedzą również Międzynarodowe Targi Przemysłu Spożywczego ALIMENTARIA, gdzie będzie możliwość pozostawienia materiałów reklamowych i broszur na polskim stoisku informacyjnym zaaranżowanym przez Ambasadę RP w Meksyku. Ponadto w  tym samym miejscu i czasie odbędą się również Międzynarodowe Targi Przemysłu Elektrycznego EXPO ELECTRICA. W ciągu dwudniowej wizyty studyjnej w Gwatemali delegaci spotkają się z przedsiębiorcami stowarzyszonymi w lokalnych izbach handlowych.

Stany Zjednoczone Meksyku zaliczane są do najbardziej rozwiniętych gospodarczo państw obszarów Ameryki Łacińskiej. Zgodnie z danymi MFW, Meksyk stanowi 13. gospodarkę świata pod względem wielkości PKB i zajmuje czołowe miejsce pod względem wysokości PKB per capita w Ameryce Łacińskiej. Od sześciu lat Meksyk jest członkiem NAFTA i OECD. Ponadto  wraz z ChRL, Brazylią, RPA oraz Indiami współtworzy grupę G-5, wiodącą prym wśród rozwijających się państw świata. Analizując wysokość obrotów, Meksyk jest drugim partnerem handlowym Polski w Ameryce Łacińskiej.

Organizatorzy programu zapewniają:

  • rezerwację i wykup biletów lotniczych samolotem rejsowym  na trasie: Warszawa – Meksyk  –  Gwatemala – Meksyk – Warszawa,
  • transport miejscowy w Meksyku i w Gwatemali, 
  • udział w zbiorowych oraz biznesowych spotkaniach z udziałem tłumaczy,
  • wydanie i dystrybucję polskich materiałów informacyjnych promujących kraj, 
  • przygotowanie materiałów dotyczących warunków prowadzenia działalności gospodarczej na dyskutowanych rynkach,
  • pomoc merytoryczną na miejscu,
  • program turystyczny.

Udział w Forum Gospodarczym w Meksyku i w Gwatemali otoczone jest programem KIGNET INNOWACJE, w ramach którego korzystać można z  usług doradczych obejmujących m.in. przygotowanie informacji o możliwościach  działania i współpracy na obydwu rynkach, wskazaniu potencjalnych partnerów biznesowych a także promocji oferty firmy. Jest to usługa dostępna w ramach pomocy de minimis.

Ze względu na zbliżający sie termin imprezy oraz harmonogram przygotowań, osoby zainteresowane udziałem, uprzejmie prosimy o szybki kontakt.

Biuro Współpracy z Zagranicą KIG
Maria Nowakowska
tel: 22 630 97 83
faks: 22 828 41 99
e-mail: mnowakowska@kig.pl

MF/red

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *