Pomoc finansowa dla nowoczesnych usług IT

Czwartego maja br. Rada Ministrów przyjęła uchwałę dotyczącą ustanowienia programu wieloletniego „Wsparcie finansowe inwestycji realizowanej przez Atos Origin IT Service Sp. zo.o. w Bydgoszczy pod tytułem: Centrum wsparcia procesów IT, w latach 2010-2012”.

Spółka Atos Origin IT Service oferuje się do świadczenia usług zarządzania infrastrukturą informatyczną, które będą odpowiedzią na rosnące potrzeby klientów. Inwestycja ta zdobędzie wsparcie z budżetu państwa w wysokości ponad 2,6 mln zł na stworzenie 250 miejsc pracy dla absolwentów uczelni wyższych i ich utrzymanie przez minimum 5 lat od momentu utworzenia. Firma nie będzie jednak mogła korzystać z innych, dodatkowych instrumentów wsparcia publicznego.

Według MG, realizacja tego projektu podniesie efektywność współpracy między biznesem a nauką, stworzy sznasę na rozwój innowacyjnych usług w Polsce, jak również unowoczesni gospodarkę w województwie kujawsko-pomorskim. Inwestor zobligował się również do nawiązania kooperacji z wieloma firmami z regionu, co dodatkowo powinno spowodować utworzenie kolejnymi 25 miejscami pracy.
 
 
MG/red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *