Pozytywne decyzje ws. koncentracji

Deweloperska spółka Polnord i gmina Gdańsk stworzą nowy podmiot, który zajmie się zagospodarowaniem terenu na północnym cyplu Wyspy Spichrzów w Gdańsku. Planowane przedsięwzięcie polega na zbudowaniu kompleksu mieszkaniowo-usługowego, Muzeum Bursztynu oraz infrastruktury publicznej.

W wyniku decyzji UOKiK także trzy instytucje finansowe: Krajowy Fundusz Kapitałowy, Black Lion Narodowy Fundusz Inwestycyjny oraz Assets Management Black Lion otworzą przedsiębiorstwo, które będzie inwestować w małe i średnie spółki, prowadzące działalność badawczo-rozwojową.

Z kolei notowana na warszawskiej giełdzie spółka Delko, prowadząca hurtową i detaliczną sprzedaż artykułów chemiczno-drogeryjnych uzyskała zgodę na przejęcie kontroli nad dwoma podmiotami, działającymi w tej samej branży: łomżyńską spółką Cosmetics oraz krakowskim Frog MS Delko.

Zastrzeżeń Prezes UOKiK nie wzbudziło również przejęcie przez De Heus spółki Evialis Polska. Uczestnicy koncentracji zajmują się m.in. produkcją i sprzedażą pasz oraz koncentratów paszowych.

Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych Prezes Urzędu uznała, że koncentracje nie doprowadzą do istotnego ograniczenia konkurencji na terenie Polski.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

UOKiK/red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *