Szybszy zwrot nadpłaty dla rodzin wielodzietnych

Czas zwrotu nadpłaty podatku dla rodzin wielodzietnych, które rozliczą się elektronicznie z urzędem skarbowym wyniesie maksymalnie trzydzieści dni.

Podatnicy posiadający uprawnienia wynikające z ustawy z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny, są objęci preferencyjnym 30-dniowym terminem zwrotu nadpłaty podatku w przypadku złożenia zeznania drogą elektroniczną. Naczelnicy urzędów skarbowych wykorzystują specjalne narzędzie informatyczne, które umożliwia bieżące monitorowanie elektronicznych zeznań rocznych, w których wykazano nadpłatę podatku, związaną z ulgą prorodzinną z tytułu wychowywania minimum trojga dzieci. System automatycznie wskazuje tych podatników, którzy są obsługiwani preferencyjnie.

Także pozostali podatnicy, którzy posiadają Kartę Dużej Rodziny, ale nie odliczają w swoim zeznaniu podatkowym (złożonym drogą elektroniczną) ulgi prorodzinnej z tytułu wychowywania co najmniej trojga dzieci, mogą liczyć na podobne ułatwienia. Wystarczy, że zawiadomią swój urząd skarbowy o posiadaniu karty.

W elektronicznych deklaracjach PIT-36 i PIT-37 w polach (odpowiednio) 329 i 141 należy poinformować o korzystaniu  z Karty Dużej Rodziny. Pozwoli to urzędom skarbowym obsługiwać takie zeznania według przyspieszonej ścieżki zwrotu nadpłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *