Uruchomiony nowy portal MG

Wicepremier Pawlak zaakcentował, że jednym z przewodnich elementów nowej strony internetowej MG jest jasna nawigacja. – To narzędzie umożliwi sprawne wyszukiwanie potrzebnych danych przy udziale systemu słów kluczowych, dzięki którym możliwa jest automatyczna asocjacja różnych artykułów w całym portalu – nadmienił.

Dodatkowo, w kooperacji z Google, wzbogacono portal w możliwość tłumaczenia zawartych w nim treści na języki: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, hiszpański i chiński. – Niewątpliwie ułatwi to obcojęzycznym użytkownikom dotarcie do informacji o stanie polskiej gospodarki- powiedział wicepremier Pawlak.

Wiceszef rządu skupił się także na zmianie podejścia do korzystania z  treści będących się na stronie internetowej MG. Waldemar Pawlak powiedział, że nowy portal wyróżnia powszechna dostępność  informacji do wszystkich użytkowników zewnętrznych z możliwością ich kopiowania i przetwarzania. Trzeba jedynie podać ich źródło – nadmienił. Z danych zawartych w portalu można skorzystać na zasadach licencji Creative Commons Attribution Share Alike 3.0.

Waldemar Pawlak nakłaniał również do zgłaszania wszelkich uwag związanych z działaniem nowego portalu. – Chcemy by nasz portal był rzetelnym i sprawdzonym źródłem wiedzy o gospodarce, dlatego też prosimy o wszelkie sugestie dotyczące jego funkcjonowania – oświadczył wicepremier. Pod każdym artykułem umieszczony jest link do formularza kontaktowego, gdzie bezpośrednio można przesłać wiadomość do autora tekstu.

***

Zamierzeniem projektu było wykreowanie nowoczesnego pod względem technicznym oraz wizualnym portalu, wspierającego zarządzanie wiedzą w Ministerstwie Gospodarki.

Strukturę nowych tron przystosowano do strategicznych wytycznych działania MG, takich jak Reforma Regulacji, fundusze UE, wsparcie przedsiębiorczości, bezpieczeństwo gospodarcze i kooperacja międzynarodowa.

Główna strona mieści specjalny blok eksponujący skróty do wszystkich aktualizacji stron zarówno w portalu, jak i w Biuletynie Informacji Publicznej. Nowe zasady prezentacji projektów regulacji prawnych na stronach BIP stwarzają możliwość przeglądania etapów prac legislacyjnych nad określonymi przepisami, a także ich poprzednich wersji.

Nowy portal MG służyć będzie także do informowania o przygotowaniach MG do polskiej Prezydencji w Radzie UE, zawiązywaniu porozumienia z partnerami społeczno-gospodarczymi, wsparcia rozwoju e-gospodarki i promocji programu energetyki jądrowej.


MG/red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *