Fikcyjne faktury

Funkcjonariusze z łódzkiej Delegatury CBA zatrzymali kolejne 3 osoby zamieszane w obrót fikcyjnymi fakturami VAT. Jak informuje CBA straty Skarbu Państwa z tytułu ich działalności mogą sięgać 60 milionów złotych. W śledztwie zatrzymanych jest 30 osób.

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzi śledztwo przeciwko wieloosobowej grupie zajmującej się wystawianiem nierzetelnych faktur i ich sprzedażą, w celu zaniżania zobowiązań podatkowych VAT i CIT, a także przywłaszczania pieniędzy i wyłudzania środków unijnych.

Funkcjonariusze z łódzkiej Delegatury CBA zatrzymali kolejne trzy osoby zamieszane w obrót fikcyjnymi fakturami VAT. Zatrzymania miały miejsce w Warszawie, pod Warszawą i pod Kielcami. Tym samym lista zatrzymanych przez CBA w tym śledztwie wydłużyła się do 30 osób. Straty Skarbu Państwa z tytułu działalności tylko tych trzech zatrzymanych dziś przez CBA biznesmenów mogą sięgać nawet 60 milionów złotych. Agenci CBA przeszukują mieszkania zatrzymanych, zabezpieczają dokumentację związaną z prowadzoną działalnością. Zatrzymani przez CBA trafią do prokuratury i tam usłyszą zarzuty. Prowadzący postępowanie nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *