Polski Ład: Księgowi boją się kar finansowych

Księgowi obawiają się kar finansowych za błędy w rozliczaniu, spowodowane chaosem wokół Polskiego Ładu. A tych trudno będzie uniknąć. Co do jednego są jednak zgodni: wycofanie się z reformy jest w tej chwili ryzykowne i praktycznie niemożliwe.

O nastrojach w biurach księgowych i rachunkowych pisze „Puls Biznesu”. Eksperci przepytani przez dziennik wskazują, że jeszcze w ubiegłym roku wielokrotnie alarmowali resort finansów, że wprowadzenie Polskiego Ładu może skończyć się katastrofą.

Na reformy jest za późno

Jednocześnie oceniają, że dziś na wycofanie się z reformy jest już po prostu za późno.

― Odroczenie go teraz byłoby zbyt ryzykowne, bo część osób zyskało na tej reformie i w trakcie roku podatkowego nie należy działać na szkodę podatnika. Pozostaje doprecyzowanie wadliwych przepisów ― mówi „PB” Beata Boruszkowska, właścicielka biura rachunkowego.

Pozostali przepytani przez „PB” eksperci jednogłośnie twierdzą, że takiego chaosu w podatkach jeszcze nie było. I że to przykład instrumentalnego traktowania podatnika.

Co więcej, księgowi żyją w strachu. „Najbardziej obawiają się błędów i kar finansowych. Pomimo obietnic polityków, że księgowi nie będą karani, nie sądzą, aby za pięć lat (tyle czasu ma fiskus na skontrolowanie firmy, licząc od zakończenia roku podatkowego) ktokolwiek o tym pamiętał” – pisze „PB”.

Źródło: Puls Biznesu, Business Insider

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Polskim Ładzie, zapisz się na szkolenie

ADN Podatki oferuje rozwiązania prawno-podatkowe, które sprawdzają się w praktyce i pomagają efektywniej prowadzić biznes.
Zapraszamy! ✆ (22) 208 28 54 biuro@adn.pl www.adnpodatki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *