Centrum Wsparcia Inwestycji Koreańskich już otwarte!

Wiceminister Baniak zaakcentował, że Polska, jako jedyny kraj UE, wykazała dodatni wynik PKB w 2009 r. – Optymistyczne wyniki polskiej gospodarki są w większości wynikiem naszych przedsiębiorców, w tym inwestorów zagranicznych. Istotną rolę odegrały także inwestycje koreańskie w Polsce – dodał.

W przekonaniu wiceministra Baniaka, decyzja o ustanowieniu w Warszawie Centrum Wsparcia Inwestycji Koreańskich jest wynikiem wsparcia świadczonego zagranicznym inwestorom przez polski rząd a także prostego dostępu do wykwalifikowanej, zaangażowanej kadry – Sprawiło to, że różnice między prowadzeniem biznesu w Polsce i Korei okazały się ważne – zaakcentował.

Główne zadania Centrum zaprezentował wiceprezes KOTRA Ki-Si Park. – Centrum będzie wspomagało firmy, które już zainwestowały na obszarze Polski a także te, które są na etapie rozważania powzięcia inwestycji. Do naszych zadań będzie należała także pomoc koreańskim przedsiębiorstwom w zakresie marketingu oraz rozwiązywania trudności dotyczących realizacji ich inwestycji – wspomniał.

Również ambasador Republiki Korei, Joon-Jae LeeO  opowiadał  o polsko-koreańskiej współpracy gospodarczej – W przeciągu ostatnich 20 lat wartość naszej wymiany handlowej podniosła się 35-krotnie, do poziomu 4,4 mld dol. W Polsce inwestycji dokonują najważniejsze koreańskie firmy, m.in. LG i Samsung Electronics – zaakcentował.

W trakcie uroczystości podpisano także memorandum między KOTRA a Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Z ramienia PAIiIZ umowę sygnował wiceprezes Agencji Marek Łyżwa.

MG/red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *