EXPO 2010 w Szanghaj- misja gospodarcza Kielc

W spotkaniu przeznaczonym dla reprezentantów głównych firm z regionu Kielecczyzny, a także ich potencjalnych partnerów z Chin udział wzięli również prezydent Kielc Pan Wojciech Lubawski, Zastępca Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej EXPO Pan Bogdan Marczewski, a także Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego Polski w Szanghaju Pan Andrzej Pieczonka.

To kolejna misja gospodarcza zaaranżowana w ramach promocji Polski na EXPO 2010.

„Mamy zamiar zaprosić Chińczyków do wspierania inwestycji w Polsce, a głównie w Kielcach. Możliwymi sposobami dajemy do zrozumienia, że Kielce są otworem do biznesu w Europie” – oświadczył w czasie seminarium Wojciech Lubawski- prezydent miasta Kielce.

W misji gospodarczej biorą udział reprezentanci czołowych firm Kielecczyzny m.in. Targów Kielce S.A., Portu Lotniczego Kielce S.A., Kieleckiego Parku Technologicznego, a także dwóch głównych kieleckich uczelni: Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Politechniki Świętokrzyskiej. Dodatkowo, w seminarium uczestniczyła firma Yi Long Construction Sp. z o.o., od wielu lat obecna na polskim rynku.

Seminarium oraz liczne spotkania biznesowe odbywające się w ramach misji Kieleckiej mają na celu przedstawienie wcielanych w życie projektów, przedstawienie oferty oraz zdobycie partnerów do realizacji wspólnych wyzwań. Celem misji jest głównie promocja Kielc jako właściwego miejsca do realizowania inwestycji jak również otwartego na chińskiego partnera.

Andrzej Mochoń, Prezes spółki Targi Kielce twierdzi, iż nasz kraj i Kielce mają do zaproponowania chińskiemu przedsiębiorcy nie tylko korzystne warunki wystawiennicze, lecz również poważnych partnerów biznesowych. Targi Kielce S.A. plasują się w Polsce  na drugim miejscu po Międzynarodowych Targach Poznańskich, oraz na 3 miejscu w Europie Wschodniej.

Oferta firm i instytucji będących w składzie kieleckiej misji gospodarczej do Chin, będzie również zaprezentowana w Taizhou oraz w Pekinie. W ramach wizyty zaplanowane jest także spotkanie w Chińskiej Akademii Nauk Społecznych w Pekinie.

Warto nadmienić, iż Kielce są jedynym miastem w Polsce, mającym własną stronę internetową w języku chińskim.

PARP/red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *