Aneks do umowy offsetowej z Harris Corporation

Zatwierdzenie aneksu podwyższającego wartość umowy offsetowej powiązane było z przewidywanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej zawarciem kolejnej umowy dostawy cyfrowych radiostacji na potrzeby Sił Zbrojnych RP.

Umowa offsetowa z Harris Corporation, która została przypieczętowana 28 września 2006 r., związana jest z dostawami plecakowych i pokładowych radiostacji cyfrowych, komponentów systemów łączności, a także części zamiennych, przydzielonych polskim Siłom Zbrojnym.

Obecnie w umowie offsetowej zawartych jest 11 bezpośrednich zobowiązań offsetowych zorientowanych na Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 S.A. w Czernicy, WB Elekctronics Sp. z o.o. w Warszawie a także Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych w Warszawie.

Na bazie realizacji zobowiązań offsetowych przedsiębiorcy z naszego kraju dostaną dostęp do używanych w Harris Corporation technologii produkcji elementów jak również aplikacji do oprogramowania systemów Harris – radiostacji KF(VHF/UHF), a także Zintegrowanego Systemu Łączności Taktycznej.


MG/red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *