Emeryci z dużym zwrotem podatku

Nawet 600-700 zł może wynieść zwrot podatku dla emerytów w 2023 r. Tak duża kwota wynika z chaosu i rewolucji podatkowej, jaką przeprowadził rząd. Mowa o Polskim Ładzie.

Jak informuje „Fakt” jest to „efekt dwukrotnej rewolucji, jaką w tym roku zafundował wszystkim Polakom rząd”. Chodzi o Polski Ład oraz poprawkę do reformy podatkowej. W efekcie w ciągu roku dwa razy zmieniano progi podatkowe.

„Przez bałagan, jaki wprowadzili rządzący, przez pół tego roku obowiązywała 17 proc. stawka podatkowa, a od 1 lipca została obniżona do 12 proc. Przy czym niższa stawka PIT obowiązuje wstecz od 1 stycznia 2022 r. Zatem osoby, które od stycznia do czerwca nadpłaciły podatek, mogą liczyć na to, że skarbówka w przyszłym roku zwróci im pieniądze” – czytamy w „Fakcie”.

Zwrot podatku w przyszłym roku

Na tak duży zwrot podatku mogą liczyć emeryci i renciści ze świadczeniami powyżej 2,5 tys. zł brutto. Jednak na pieniądze trzeba będzie poczekać do 2023 r. już po rozliczeniu się za 2022 r.

Emeryci i renciści nie muszą składać żadnego dodatkowego wniosku. Deklaracje PIT może wypełnić za nich Ministerstwo Finansów. Pieniądze powinny być wypłacane w drugiej połowie 2023 r.

Źródło: Money.pl

Webinar podatkowy


ADN Podatki oferuje rozwiązania prawno-podatkowe, które sprawdzają się w praktyce i pomagają efektywniej prowadzić biznes.
Zapraszamy! ✆ 517 263 211 biuro@adnpodatki.pl www.adnpodatki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *