Finały Imagine Cup 2010 w Polsce

Na uroczystym otwarciu, Waldemar Pawlak powiedział, że jest niezmiernie rad z tego, iż finał konkursu został zorganizowany w kraju, gdzie tożsamość opiera na balansie między  tendencją do łamania granic w poszukiwaniu innowacji a szacunkiem dla tradycji
Minister gospodarki zaakcentował, że Imagine Cup to ekskluzywny konkurs, który pomaga rozwiązywać najistotniejsze problemy ludzkości.  Dodał, że to właśnie kształcący się obecnie studenci są pokoleniem, kreującym naszą przyszłość i znajdującym  najlepsze ścieżki rozwoju cywilizacji .
Szef Microsoft Polska, Jacek Murawski, nadmienił, iż  konkursowi przyświecają Milenijne Cele Rozwoju Narodów Zjednoczonych, jak znoszenie ubóstwa czy zapewnienie pełnego dostępu do edukacji. Przekonywał, że zaangażowanie, wspólna praca i wytrwałość to determinanty powodzenia powziętych celów.
Warto nadmienić, że do tegorocznej, ósmej edycji konkursu udział swój zgłosiło blisko 325 tysięcy studentów z ponad 100 państw. Z tej grupy w czasie kilkuetapowych eliminacji wyłoniono zespoły, które wezmą udział w  finałowej rozgrywce, która będzie miała miejsce dnia 8 lipca. Jacek Murawski pogratulował i mianował już na tym etapie tym, którzy zostali wyłonieni do dalszego etapu, gdyż według niego, pokonawszy ok. tysiąc innych studentów, są już wygranymi.
W 2010 roku studenci walczą w pięciu kategoriach konkursowych: Projektowanie Oprogramowania, Projektowanie Systemów Wbudowanych, Projektowanie Gier, Media Cyfrowe oraz Technologie Informatyczne. Nasz kraj reprezentuje zespół z Politechniki Łódzkiej – zwycięzcy  finałów krajowych.

MG/red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *