Kiedy nie zapłacimy podatku dochodowego od nagród?

Mianowicie podatnik może skorzystać ze zwolnienia jeżeli wartość nagrody nie przekracza kwoty 760 zł. Jednocześnie znaczenie ma jednorazowa wartość a nie np. wartość wszystkich nagród uzyskanych w danym roku podatkowym.

Źródło:

  • Art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361 ze zm.)

Adrian Bogusławski – prawnik, redaktor TaxFin.pl
 

Publikacja ma charakter jedynie informacyjny. Jednocześnie  w przypadku publikacji, w której źródłem jest interpretacja indywidualna, należy pamiętać, że interpretacja indywidualna dotyczy jedynie  podmiotów  wskazanych w interpretacji i to w konkretnym, wskazanym w przedmiotowej interpretacji, przypadku.

  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *