Kuponowy zawrót głowy, czyli rzecz o zakupach grupowych

Jak przy każdym zakupie konsument może być jednak niezadowolony z nabytego towaru. W związku z tym powstaje pytanie: czy konsumentowi przysługuje prawo zwrotu takiego kuponu i jeżeli tak, to w jakim terminie?
W pierwszej kolejności należy zauważyć, że taki zakup polega zawsze na zawarciu umowy na odległość. Tym samym konsumentowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 10 dni od zakupu. Chcąc odstąpić od umowy, konsument składa przedsiębiorcy odstąpienie od umowy w formie pisemnej.
Należy również zaznaczyć, że zgodnie z przewidywanymi zmianami, termin złożenia odstąpienia zostanie przedłużony o 4 dni. W związku z tym konsumentowi będzie przysługiwało 14 dni na odstąpienie.
Podstawa prawna:

 
Adrian Bogusławski – redaktor portalu TaxFin.pl, absolwent Wydziału Prawa i Administracji, kierunek: prawo oraz studiów podyplomowych z prawa podatkowego. Certyfikowany trener biznesu. Współpracował z najlepszą firmą szkoleniową w kraju (wg. rankingu "Book of Lists 2013”) m.in. przy projektach realizowanych dla Ministerstwa Finansów i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Obecnie pracuje w tym podmiocie, przy projektach realizowanych dla jednostki Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ponadto współpracuje z jedną z kancelarii prawnych w zakresie obsługi podmiotów gospodarczych, ze szczególnych uwzględnieniem spółek kapitałowych. Autor wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego, w szczególności z zakresu podatku VAT.       

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *