Kurs księgowości – jaki i gdzie wybrać ?

O ponad 180 wzrosła w przeciągu ostatniego miesiąca br. liczba ofert pracy dla księgowych, samodzielnych księgowych i biegłych rewidentów w internetowej giełdzie pracy.

Obecnie księgowi mogą wybierać w sumie wśród ponad  20% ofert więcej niż we wrześniu czy listopadzie ubiegłego roku. 15 %  opublikowanych ofert pracy skierowana jest dla samodzielnych księgowych, natomiast 11% to propozycje dla głównych księgowych.

Księgowość wymaga specyficznej wiedzy z zakresu rachunkowości. Warunkiem pracy na stanowisku księgowego jest minimum średnie wykształcenie lub ukończona szkoła policealna o odpowiednim profilu oraz coraz częściej ukończony kurs księgowości.

Kurs księgowości przygotowuje do pracy w księgowości osoby, które miały wcześniej styczność z tą tematyką i wiążą z nią swój rozwój zawodowy  jak i dla osób które nie miały jeszcze okazji pracować w księgowości i potrzebne jest im zdobycie profesjonalnej wiedzy. Kursy pozwalają pogłębić i uaktualnić wiedzę osobom pracującym w innych, pokrewnych dziedzinach. Podstawowe informacje zdobyte na kursach księgowości dają możliwość zdobycia solidnych podstaw, które pozwalają na podjęcie pracy w księgowości. Wiedza teoretyczna poparta jest praktycznymi przykładami, z którymi można się spotkać w pracy codziennej.

Na co zwracać uwagę?

Na rynku jest kilku wiodących organizatorów kursów. Należy zwrócić przede wszystkim uwagę na program i długość kursu (minimum 80 godz.), doświadczenie i zaplecze organizatora oraz osoby prowadzące.

Firmy już rozpoczynają nabory na kolejne edycje kursów m.in. na samodzielnego księgowego, głównego księgowego, doradcę podatkowego czy też biegłego rewidenta. Warte polecenia są z pewnością kursy księgowości w ADN Akademii Biznesu, które wyróżniają się bardzo doświadczoną kadrą prowadzącą oraz rozpoznawalnym na rynku certyfikatem ADN Akademii.

Z programami kursów można zapoznać się tutaj: kursy księgowości.

Większość księgowych jest zdania, że po dobrym kursie można być bardziej przygotowanym do pracy w księgowości niż po niektórych studiach ekonomicznych warto więc poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego kursu dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *