W podpisanych dokumentach nakreślono zasady kooperacji pomiędzy polskimi a chińskimi parkami technologicznymi. Będzie ona bazować na obopólnej promocji, organizacji wizyt studyjnych, konferencji i seminariów jak również zaangażowaniu we wzajemne projekty badawcze.
Niezmiernie ważnym rezultatem listów intencyjnych będzie także stworzenie pierwszego w Chinach polskiego inkubatora naukowo – technologicznego. Podpisane porozumienia stwarzają także nowe szanse współpracy z chińskimi partnerami z branży chemicznej, elektronicznej, energetyki odnawialnej i nowoczesnych technologii budowlanych.
W ramach wizyty w Chinach wiceminister Grażyna Henclewska odwiedziła także m.in. park przemysłowy w Suzhou. Polska delegacja odbyła również spotkania w parkach technologicznych Szanghaju.
MG/red.




