Pozwolenie czy zgłoszenie, czyli rzecz o budowie parkingów

Ustawodawca przewidział konieczność uzyskania pozwolenia w przypadku, gdy inwestycja przekracza 10 miejsc postojowych. Tym samym zgodnie z art. 29 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz.U. z 2003 r. nr 207, poz. 2016 ze zm.) pozwolenia nie wymaga miejsc postojowych dla samochodów osobowych do 10 stanowisk włącznie.
Wynika z tego, że budowa parkingu do 10 miejsc postojowych wymaga jedynie zgłoszenia inwestycji do starostwa powiatowego. Budowa takiego parkingu można rozpocząć dopiero po upływie 30-dniowego terminu od zgłoszenia.

Podstawa prawna:

  • Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz.U. z 2003 r. nr 207, poz. 2016 ze zm.)
Adrian Bogusławski – redaktor portalu TaxFin.pl, absolwent Wydziału Prawa i Administracji, kierunek: prawo oraz studiów podyplomowych z prawa podatkowego. Certyfikowany trener biznesu. Współpracował z najlepszą firmą szkoleniową w kraju (wg. rankingu "Book of Lists 2013”) m.in. przy projektach realizowanych dla Ministerstwa Finansów i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Obecnie pracuje w tym podmiocie, przy projektach realizowanych dla jednostki Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ponadto współpracuje z jedną z kancelarii prawnych w zakresie obsługi podmiotów gospodarczych, ze szczególnych uwzględnieniem spółek kapitałowych. Autor wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego, w szczególności z zakresu podatku VAT.         

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *