Prywatyzacja jest dla ludzi – konferencja

Minister weźmie udział w panelu, którego tematem przewodnim jest udział społeczeństwa w procesie prywatyzacji, szczególnie w kontekście zbliżającego się debiutu giełdowego PZU. W dyskusji będą uczestniczyli: Andrzej Klesyk – Prezes PZU (za pośrednictwem transmisji satelitarnej), Ludwik Sobolewski – Prezes Giełdy Papierów Wartościowych oraz Prof. Maciej Bałtowski z Katedry Teorii i Historii Ekonomii UMCS.

Spotkanie w Lublinie łączy cechy działań edukacyjnych z elementami inwestorskiego roadshow, prowadzonego dotąd wobec inwestorów instytucjonalnych. Inicjatywa kierowana jest do jak największego grona obywateli i ma ich zachęcić do wzięcia aktywnego udziału w prywatyzacji w roli inwestorów indywidualnych.

Do wzięcia udziału w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli środowiska akademickiego Lublina, inwestorów indywidualnych oraz wszystkie osoby zainteresowane prywatyzacją i giełdą. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00 w poniedziałek, 26 kwietnia 2010 r. w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji UMCS, Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5 w Lublinie.

Spotkanie w Auli Uniwersyteckiej UMCS jest kulminacją realizowanego od 2008 r. przez Ministerstwo Skarbu Państwa programu edukacyjnego „Własność to odpowiedzialność”. Do tej pory w ramach programu MSP zrealizowało kilkadziesiąt projektów edukacyjnych skierowanych do uczniów, studentów, seniorów, dziennikarzy mediów lokalnych i liderów opinii, środowisk religijnych, społeczności lokalnych. Łącznie wzięło w nich udział ponad 200 tysięcy osób i ponad 1500 instytucji.

W ramach pobytu w regionie Minister Grad odwiedzi Fabrykę Łożysk Tocznych „Kraśnik” S.A. i Zakłady Azotowe Puławy S.A.
MSP/red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *