Rozstrzygnięty konkurs Imagine Cup 2010

Minister Gospodarki Pawlak, szczerze gratulował wszystkim studentom udziału w tym globalnym turnieju technologicznym. Powiedział, że właśnie dzięki ich pasji, wybitnym talentom i nietuzinkowemu myśleniu, mogą nakarmić współczesny świat nowymi, niesztampowymi i niezwykle potrzebnymi pomysłami. W tym roku konkurs zorganizowany przez Microsoft przebiegał pod hasłem „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości”. Partnerem konkursu jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Do Imagine Cup 2010 zaaplikowało się 325 tys. osób, jednak do ścisłego finału dostało się 434 studentów z 69 krajów. W czołowej kategorii „Projektowanie oprogramowania” konkurowało aż 262 partycypantów, w tym fTeams- polska drużyna z Politechniki Łódzkiej. Zwycięzcą została tajska drużyna Skeek. Na II miejscu uplasowali się przedstawiciele Serbii TFZR, a na III grupa OneBeep z Nowej Zelandii.

Z kolei reprezentanci naszego kraju, pokonali rywali w kategorii „Internet Explorer 8”, zajmując wszystkie miejsca na podium. Najsilniejszymi okazali się być studenci Politechniki Białostockiej Jacek Ciereszko i Joanna Wacław, występujący jako drużyna Rhea. Drugie miejsce zajął zespół LittleRitle z Politechniki Poznańskiej, a trzecie Cieszak Team z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Główne nagrody w pozostałych kategoriach otrzymały zespoły:

    * SmarterME z Tajwanu – „Projektowanie Systemów Wbudowanych”,
    * By implications z Filipin – „Projektowanie Gier”,
    * Mirror Vita z Tajwanu – „Media Cyfrowe”,
    * WeiQiu Wen z Chin – „Technologie Informatyczne”,
    * Wanna be Alice z Korei – „Next Generation Web”,
    * Team Not-Taker ze Stanów Zjednoczonych – „Touch and Tablet Accesability”,
    * Jigga-Dongxi z Tajwanu – „Envisioning 2020” ,
    * Beastware ze Stanów Zjednoczonych – „Windows Phone7 Rockstar”,
    * Xormis z Jamajki – „Interoperability Award”.

***

Imagine Cup to największy, globalny turniej technologiczny dla studentów. W 2010 roku po raz pierwszy przebiegał w Polsce. Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Gospodarki. W roku 2011 światowe finały Imagine Cup odbędą się w Nowym Jorku.


MG/red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *