Rząd w KPO zapisał nowe podatki

KE dała w środę zielone światło dla polskiego KPO. Dokument stał się publicznym i tym samym plany rządu dotyczące naszych portfeli stały się jawne. Jedną z nowości jest szykowanie dwóch podatków samochodowych – informuje RMF FM.

Pierwszy ma to być podatek dla osób rejestrujących samochody z silnikiem benzynowym albo dieslowym. To ma być stosowana w wielu innych krajach opłata, zachęcająca nas do kupowania samochodów elektrycznych albo wodorowych.

Wysokość tego nowego podatku nie jest jeszcze określona. Rząd zobowiązał się go wprowadzić za dwa lata.

Za cztery lata natomiast – jak czytamy w Krajowym Planie Odbudowy – wprowadzony ma zostać kolejny podatek. Tym razem będący karą za posiadanie samochodu napędzanego benzyną lub olejem napędowym. Rząd Morawieckiego obiecał wprowadzić te podatki. W zamian chce dostać dodatkowe pieniądze z Unii Europejskiej.

KE zaakceptowała polski Krajowy Plan Odbudowy

Komisja Europejska dała zielone światło dla polskiego Krajowego Planu Odbudowy. Płatności będą jednak zależały od spełnienia przez Polskę tzw. kamieni milowych, takich jak likwidacja Izby Dyscyplinarnej, reforma systemu dyscyplinującego sędziów oraz przywrócenie do orzekania już zwolnionych sędziów.

Źródło: RMF FM

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o podatkach, zapisz się na webinar

ADN Podatki oferuje rozwiązania prawno-podatkowe, które sprawdzają się w praktyce i pomagają efektywniej prowadzić biznes.
Zapraszamy! ✆ 517 263 211 biuro@adnpodatki.pl www.adnpodatki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *