Uzyskanie interpretacji podatkowej będzie znacznie droższe

Uzyskanie przez przedsiębiorcę interpretacji będzie zatem aż 25 razy bardziej kosztowne. Proponowane zmiany przewidują dalsze stosowanie opłaty obniżonej do 40 zł jedynie w przypadku niektórych kategorii podmiotów, w szczególności dla podmiotów, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz dla mikro i małych przedsiębiorstw.

Założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych :
„Polskie przepisy podatkowe są niejasne i często trudne do zinterpretowania. Obecnie jedną z możliwości uzyskania wiążącej informacji o wysokości zobowiązania podatkowego jest uzyskanie indywidualnej interpretacji podatkowej. Podniesienie opłaty niewątpliwie ograniczy wielu podmiotom dostęp do tej metody obniżania ryzyka podatkowego. Resort finansów planuje pozostawić obniżoną opłatę między innymi dla mikro i małych przedsiębiorstw. Jednak, aby skorzystać z korzystniejszych warunków przedsiębiorcy będą musieli spełnić określone wymogi formalne.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *