Zmiany dotyczące faktur korygujących od 1 stycznia 2021 r.

Nowelizacja VAT (tzw. SLIM VAT) wprowadziła nowe zasady dokumentowania i rozliczania w zakresie VAT sytuacji związanych z korektami (zwiększającymi i zmniejszającymi) sprzedaży. Przepisy co do zasady miały uprościć sposób dokumentowania korekt znosząc przede wszystkim obowiązek uzyskania podpisanej korekty przez sprzedawcę.

Tymczasem podniosły się głosy niektórych firm i doradców podatkowych, że jest jeszcze gorzej niż było… Istotnie przepisy nie są doprecyzowane, ale nie mogły być skoro miały na celu odformalizować proces. Pewnie mogły by być bardziej jednoznacznie napisane, ale nie usprawiedliwia to w mojej ocenie niektórych histerycznych wręcz głosów z rynku.

Nowych przepisów nie trzeba się bać, a chyba ich największą „wadą” jest to, że są nowe, a „Polak lubi to co zna…” Można je bardzo łatwo dostosować do realiów danej firmy, najistotniejsze jest wprowadzenie odpowiedniego procesu, który wykorzysta, nowe, odformalizowane przepisy w zakresie faktur korygujących. W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.


ADN Podatki oferuje rozwiązania prawno-podatkowe, które sprawdzają się w praktyce i pomagają efektywniej prowadzić biznes.
Zapraszamy! ✆ (22) 208 28 88 biuro@adn.pl www.adnpodatki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *